FB
ÚvodAktuálně > NF IMPULS předal vánoční...

NF IMPULS předal vánoční dárek za více než tři miliony korun

Netradiční vánoční dárek obdržela Všeobecná fakultní nemocnice v Praze od Nadačního fondu IMPULS. Dva moderní přístroje pro diagnostiku a léčbu roztroušené sklerózy za 3 142 748 tisíc korun poslouží pacientům RS centra zdejší Neurologické kliniky.

"Centrum poskytuje již nyní komplexní péči na světové úrovni, díky daru nadačního fondu se péče o pacienty ještě zlepšuje," uvedla předsedkyně správní rady NF IMPULS Kateřina Bémová. Šek v hodnotě více než tří milionů korun na přístroje Spectralis a GAITRite předala v úterý 20. prosince v prostorách polikliniky na pražském Karlově náměstí do rukou ředitelky VFN Dany Juráskové a vedoucí RS centra Evy Havrdové.

Ředitelka Dana Jurásková ve své řeči připomněla pohnuté události posledních dní. "My se snažíme navracet lidi zpátky do života, bohužel v Evropě se mezitím dějí věci, které to hatí," řekla.

Po slavnostní části předání daru byly oba přístroje předvedeny v praxi. První z nich prezentovala přítomným novinářům neuroložka Jana Lízrová Preiningerová. Přístroj Spectralis umožňuje rychlé a nadstandardní vyšetření oční sítnice, které odhaluje velmi častá zraková postižení. Lékaři z pražského RS centra na něm za posledních 12 měsíců provedli už více než 1500 vyšetření. "Jde o neinvazivní, rychlou, přesnou a pro lidské tělo celkově nezatěžující metodu, je tedy ideální pro lékaře i pacienta,“ vysvětlila lékařka.

Fyzioterapeutka Klára Novotná poté všem ukázala, jak funguje vyšetřovací systérm GAITRite, speciální koberec pro měření časoprostorových parametrů chůze. Senzory v koberci snímají délku jednotlivých kroků a délku trvání jednotlivých fází kroku. Koberec je připojen k notebooku se speciálním softwarem, na němž se vyšetřujícímu okamžitě zobrazují výsledky. "Díky přesnému měření, které systém GAITRite poskytuje, může být přesněji zhodnocen vliv farmakologické nebo rehabilitační léčby na parametry chůze," objasnila Novotná.

RS centrum při Všeobecné fakultní nemocnici v Praze mělo možnost oba přístroje od NF IMPULS již vyzkoušet. Od letošního prosince budou díky štědrému daru v jeho vlastnictví. „RS centrum Všeobecné fakultní nemocnice v Praze podporujeme stabilně od roku 2001. Za tuto dobu jsme věnovali vybavení, léčebné a rehabilitační přístroje či finanční příspěvky ve výši více než 9 milionů korun. Jak se ukázalo, fungující spolupráce mezi neziskovým sektorem a nemocnicí pomůže zajistit pacientům služby, na které nezbývají peníze z veřejných zdrojů,“ doplnila Kateřina Bémová.

Tiskovou zprávu naleznete ZDE.


Fotogalerie

MaRS 2017 Remus

Dárcovská SMS

Pokud chcete pomoci pacientům s roztroušenou sklerózou, pošlete na tel. číslo 87777 sms ve tvaru:

DMSmezeraIMPULS

Pokud chcete pomáhat pacientům roztroušenou sklerózou po celý rok, pošlete sms ve tvaru:

DMSmezeraROK
mezeraIMPULS

Po dobu 12 měsíců se z čísla Vašeho mobilního telefonu strhává jednou měsíčně finanční částka 30,- Kč. Cena jedné DMS je 30,- Kč. Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.

Darujte platební kartou

Pokud preferujete jiné způsoby platby, například převodem na účet, nebo paysec, prosím iniciujte platbu z našeho profilu na Darujspravne.cz, který nám pomáhá s realizací online a mobilních plateb.

Darujtespravne.cz

Podpořte nás

Pokud byste nám chtěli vyjádřit svou podporu, pošlete nám příspěvek na následující účty u Komerční banky:

běžný účet:
19-2833670227/0100

IBAN:
CZ5 401 000 000
192 833 670 227

 

Kudyznudy.cz

 

Medical Tribune

Vše o roztroušené skleróze

Kdo jsme a co děláme?

Impuls vznikl za účelem podpory projektů zabývajících se zajištěním komplexní a kvalitní léčby, výzkumem a osvětovou činností demyelinizačních onemocnění, především roztroušené sklerózy mozkomíšní

CANF