Maraton s roztroušenou sklerózou 2021

Navzdory pandemii, navzdory všem opatřením... Maraton s roztroušenou sklerózou bude! Chystáme pro vás jubilejní, již 10. ročník. A ten si rozhodně situaci navzdory nenecháme ujít...

Více informací o letošním ročníku najdete v naší FB události, na našem webu www.maratonmars.cz a v tomto dokumentu.

Přehled toho, jaké outdoorové aktivity, jaká cvičení a online přenosy pro vás kdo chystá, připravujeme v Rozpisu cvičení 2021.

Mezitím jste měli možnost zapojit se společně s námi do sedm týdnů trvající soutěže Seven Summits, kdy jste s námi mohli zdolat 7 vrcholů světových kontinentů v průběhu sedmi týdnů, a ujít tolik metrů, kolika jich dosahuje výška hory vyhlášené v daném týdnu. Takto jste mohli ujít svůj vlastní maraton. Začali jsme nejvyšší horou Austrálie a Oceánie se 4 884 m a naším cílem je ještě stále pokořit asijskou horu Mount Everest -  na kterémkoliv místě ujít minimálně 8 848 metrů.

Do soutěže se zapojily desítky soutěžících, jsme nadšeni a máme z vašich výsledků ohromnou radost!

Výsledková tabulka


M, jako MaRS, mapa, mountain, meta a možnosti, které má každý někde jinde.

Pro někoho byl výšlap na nejvyšší horu světa nepřekonatelný, a proto zapojili své rodinné příslušníky a přátele. Kdo mohl,  zdolal horu v jednom dni, kdo neměl takovou kondici, zdolal horu v průběhu daného týdne. Přihlásit se mohl každý, kdo měl chuť se hýbat, nebylo cílem se za každou cenu zničit, ale mít radost z toho, že jsem se na cestu vydal. Pravidelný pohyb je zejména pro pacienty s RS velice důležitý, chtěli jsme, abyste společně s námi načerpali novou energii!

seven summits

K sedmému týdnu roku, tedy k výstupu na Kilimandžáro, kam jsme šplhali od 15. února 2021, se pojí jedna jedenáct let stará vzpomínka, již bychom rádi zmínili. V roce 2010 proběhla Expedice Kilimandžáro, které se zúčastnila pětičlenná skupina pacientů a 12ti členný doprovodný tým složený z lékařských odborníků a šerpů. Posláním expedice bylo motivovat pacienty, jejich rodiny a přátele k aktivnímu boji s nemocí, která je stejně těžká a dlouhá jako výstup na nejvyšší horu Afriky. Více o celé akci, kterou NFI podpořil coby partner, čtěte v naší výroční zprávě. Přečíst si můžete i unikátní deníkové zápisky naší dlouholeté podporovatelky a RSkářky Aleny Filové Zedníčkové, která se expedice zúčastnila. 


Fotografie dosažených výsledků najdete ve FB události „SEVEN SUMMITS - Hýbej se a vyhraj!

Konec soutěže je 14. března 2021. Vyhrává každý, kdo splní všech 7 týdenních výzev. Soutěžíme o maratonské předměty, které byly oceněny v soutěži Ceny Fóra dárců 2020. Tři vylosovaní soutěžící navíc dostanou zdarma lekci cvičení ve studiu.

seven summits540