Ambulance pro demyelinizační onemocnění při Nemocnici České Budějovice

Kontakt
  • Nemocnice České Budějovice
  • Boženy Němcové 54/585
  • 37001 České Budějovice
    Telefon: +420 387 875 822
    Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Základní informace

Vedení MS Centra: MUDr. Jana Adámková

Nervové oddělení je zaměřeno na diagnostiku a nechirurgickou léčbu nemocí mozku, míchy, páteře, periferních nervů a svalového aparátu. V převážné většině případů jde o cévní příhody mozkové, onemocnění páteře, epilepsii, nádorová onemocnění a roztroušenou sklerózu mozkomíšní.


Praktické informace

Ordinační hodiny: Po - Pá 7:00 – 15:00

Do ambulance pro demyelinizační onemocnění se mohou pacienti objednávat telefonicky (+420 387 875 822), písemně (Ambulance pro demyelinizační onemocnění, Boženy Němcové 54/585, České Budějovice 370 01).


Personální obsazení MS Centra

Vedoucí lékař:
MUDr. Jana Adámková Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Lékaři:
MUDr. Zdeněk Kunáš Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
MUDr. Hana Valdová Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Další informace

Oddělení zajišťuje akutní i plánovanou péči o pacienty s onemocnění nervového systému z celého jihočeského regionu. Oddělení má k dispozici 32 standardních a 6 monitorovaných lůžek IMP. JIP o celkové kapacitě 9 lůžek sdílí s interním oddělením.
Dispenzarizace pacientů probíhá ve 4 specializovaných ambulancích pro cévní, demyelinizační, nervosvalová a extra- pyramidová onemocnění.

V akutní ambulanci jsou ošetření pacienti s neodkladnými stavy bez nutnosti objednání.

Oddělení je integrální součástí Komplexního cerebrovaskulárního centra, úzce spolupracuje s neurochirurgickým oddělením.

Neurologické oddělení je organizačně členěno na dvě části:

1. Lůžková část
Zde jsou přijímáni nemocní se závažnějšími onemocněními. Jde hlavně o cévní příhody mozkové. Pro život ohrožující stavy je k dispozici jednotka intenzivní péče. Pro nemocné je na oddělení k dispozici rehabilitace, péče psychologa a logopedické pracovnice.

2. Ambulantní část
Toto oddělení se zabývá následnou péčí o vybrané nemocné s cévní příhodou mozkovou, epilepsií, roztroušenou sklerózou mozkomíšní a s Parkinsonovou nemocí. O dětské pacienty se ambulantně stará dětská neuroložka. Oddělení má dále specializovanou laboratoř EEG, která je důležitá pro diagnostiku epilepsie a EMG laboratoř, která slouží k diagnostice onemocnění periferních nervů a svalů. Obě tyto laboratoře slouží i pro ambulantní nemocné. Na oddělení se také provádí ultrazvukové vyšetření mozkových tepen ve spolupráci s ultrazvukovou laboratoří interního oddělení.


 Poslední aktualizace 11/2016