MS Centrum při neurologické klinice FN Plzeň

Kontakt

Fakultní nemocnice Plzeň-Lochotín
Alej Svobody 923/80
30460 Plzeň
Telefon: +420 377 103 415, +420 377 103 410
Fax: +420 377 521 740
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Základní informace

Vedení MS Centra: MUDr. Jiří Fiedler, Ph.D.

Neurologická klinika zajišťuje kompletní diagnostiku a léčbu širokého spektra onemocnění centrálního i periferního nervového systému i struktur souvisejících s tímto systémem u dospělých i dětí. Ambulantní vyšetření je prováděno bez věkového omezení, hospitalizace nemocných od 3 let věku (mladší nemocní jsou hospitalizováni na dětské klinice). Zajišťuje péči pro příslušnou spádovou oblast a jako pracoviště nejvyššího typu v regionu je i referenčním centrem pro diagnostiku a léčbu složitých stavů z celé oblasti západních, ale i jižních nebo severních Čech.


Praktické informace

Ambulantní péče pro objednané pacienty probíhá každý všední den dopoledne 8:00 – 12:00 hod, v pondělí a středu i v 13:00 – 14:30 hod, péče lůžková a akutní ambulantní pak nepřetržitě v rámci neurologické kliniky v Plzni, jejíž je centrum součástí.

Do MS Centra se mohou pacienti objednávat telefonicky (+420 377 103 410), písemně (Neurologická klinika FN, Alej svobody 80, 323 00 Plzeň) anebo elektronickou poštou Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Návštěvě centra by měla předcházet péče/vyšetření u spádového neurologa, a teprve poté by měl pacient centrum navštívit a mít k dispozici zprávy z dosavadní neurologické péče.


Personální obsazení

Lékaři
Přednosta: MUDr. Jiří Polívka, CSc. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Zástupce přednosty: prim. MUDr. Jitka Rokytová Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vrchní sestra 
Mgr. Lucie Posseltová Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sociální poradenství
Mgr. Lucie Valouchová
Sociální pracovnice pro pacienty s RS
Tel.: 377 103 238
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Psychologická péče
Mgr. Pavla Kalinová
Klinický psycholog Neurologické kliniky
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Poslední aktualizace 12/2016