Koncerty pro IMPULS

Od roku 2005 zve Nadační fond IMPULS rok co rok své příznivce, partnery a pacienty na slavnostní benefiční večer. Každý rok rozezvučí tóny nástrojů špičkových interpretů jiný prostor, každý rok jsme svědky neotřelých uměleckých produkcí, zpestřených zajímavým doprovodným programem.

Každý rok je Koncert pro IMPULS jiný, každý večer je jedinečný.


KOncert pro iMPULS 2019

Recitál Kristiny Fialové a Jitky Čechové čeká všechny hudbymilovné přátele NF IMPULS 9.dubna 2019 v Pražské křižovatce (Kostel sv. Anny) na Starém městě. 

Koncertem, nad kterým přijal záštitu senátor Pavel Fischer, bude provázet Martina Kociánová. Součástí benefičního večera, jehož výtěžek bude věnován na psychoterapeutickou pomoc pacientů s RS, bude také bohatý doprovodný program. 

Více informací najdete v článku Koncert pro IMPULS, večer pro klavír a violu.


Z historie benefičních Koncertů pro IMPULS

Projekt benefičních koncertů „Pro IMPULS“ odstartoval v roce 2005 v Divadle Archa a stal se počátkem desetileté spolupráce nadačního fondu s Českým klarinetovým kvartetem (od roku 2007 nesoucím nový název Clarinet Factory). Již po prvních dvou letech se podařilo z výnosů koncertů této, na naší scéně zcela ojedinělé, multižánrové hudební formace podpořit projekty za 1.547.951 Kč v MS centrech VFN Praha, FN Ostrava a Krajské nemocnici České Budějovice. 

koncert 2014 444x330Večery v následujících letech na tento úspěch navázaly, a tak bylo možné díky beneficím financovat například nákup vybavení MS center, mezioborové terapeutické programy, zejména projekt „Potkalo se tělo s duší“, či psychoterapeutickou péči pacientů. Výtěžek posloužil i v počáteční fázi k rozvoji registru ReMuS.

Upřímné poděkování v tomto ohledu patří jak umělcům Clarinet Factory, tak mnoha partnerům Koncertů pro IMPULS, zejména tradičnímu generálnímu partnerovi, společnosti UNIMEX GROUP, a.s.

Nezapomenutelnou oslavou 15. narozenin nadačního fondu a současně vyvrcholením desetileté spolupráce s Clarinet Factory se stal benefiční večer v roce 2015.


Koncert pro IMPULS v druhé dekádě

Následující rok přinesl již zcela odlišný zážitek. Na pódiu koncertního sálu Anežského kláštera se poprvé sešla čtveřice světově uznávaných interpretů klasické hudby – violistka Kristina Fialová, violoncellista Petr Nouzovský, akordeonista Ladislav Horák a harfistka Dominika Ťuková, aby podpořili nemocné s roztroušenou sklerózou speciálně sestaveným programem postaveným na prolínání klasické hudby a argentinského tanga.

koncert 2016 444x330

Kristina Fialová s Petrem Nouzovským byli se svými hosty hlavními interprety koncertů i v následujících dvou letech. V roce 2017 si s nimi v Kostele sv. Šimona a Judy zahrál Václav Hudeček  za doprovodu Barocco sempre giovane, o rok později vytvořili společně s houslisty Evou a Radimem Krestovými a pianistou Martinem Kasíkem jedinečné těleso, který kvintety Roberta Schumanna a Antonína Dvořáka rozezněl smíchovský kostel Sacre Coeur.

Projekt benefičních koncertů má tak přes svůj společenský charakter a uměleckou hodnotu ryze praktický přínos pro desítky pacientů.

Je významným zdrojem nadačních prostředků, a zároveň účinným nástrojem osvěty – pomáhá informovat veřejnost a pacienty o nezbytnosti komplexního přístupu k léčbě roztroušené sklerózy a provázanosti léčby těla a duše.


Čtěte také

Výtěžek koncertu pro IMPULS: 395 980 Kč

Koncert pro IMPULS letos v jiné dimenzi 

Tiskovou zprávu k Koncertu 2018 najdete ZDE.


Generální partner

UNIMEX logo

 

Hlavní mediální partner

Impuls CMYkOchranaZona

 

Partneři

Clarion CS006 cl n 4c   Popp 2 1    Petrof   VIZE logo NEW 2007 2 2   Czech production logo cp 1   HR logo a nazev var B   doubleshot logo jednoradkove   Merck pod PartneremSanofi HLAVN PARTNER  Klasiklogo barevne s textem CMYK krivky